תשובה:
עלות הזדמנות היא כל מה שיש לוותר על מנת להשיג משהו - ולכן, כל חלופה קשורה לעלויות הזדמנות של חלופות אחרות.
הסבר:
אם אנו לפשט את הבעיה לבחירה בין חלופה A לבין חלופה B, אז A ו- B כל יש עלויות הזדמנות. אם A ו- B הם בלעדיים, אז עלות ההזדמנות של A כוללת את העלות של לא בחירה ב, ולהיפך.
לדוגמה, לשקול את עלויות ההזדמנות שלי לבחור בין השתתפות בקונצרט השתתפות בתערוכת אמנות. אם שני האירועים מתרחשים באותו זמן, הם משלימים זה את זה. עלות ההזדמנות שלי להשתתף בקונצרט היא מחיר הקונצרט בתוספת הזמן שלי מעורב בהשתתפות - וזה כולל את "עלות" (הנאה בעבר) של השתתפות בתערוכת האמנות. באופן כללי יותר, הוא כולל את עלות לוותר על מה שאחרת החלופה הטובה ביותר שלי היה. (אולי היתה לי חלופה שלישית שהייתי מעדיפה על פני תערוכת האמנות אבל לא על הקונצרט).
הזמן הוא נהג משמעותי של עלות הזדמנות, כי בדרך כלל אנחנו לא יכולים לעשות דברים מרובים בו זמנית. אנחנו יכולים גם להרוויח כסף בזמן על סמך מה שאנחנו יכולים להרוויח עם הזמן שלנו, כאשר אנו בוחרים לעשות משהו אחר עם זה.
עלות ההדפסה 200 כרטיסי ביקור הוא $ 23. עלות הדפסת 500 כרטיסי ביקור באותו עסק הוא 35 $. איך לכתוב ולפתור משוואה ליניארית כדי למצוא את עלות הדפסת 700 כרטיסי ביקור?
מחיר הדפסת 700 כרטיסים הוא $ 15 + $ 700/25 = $ 43. אנחנו צריכים מודל העלות מבוסס על מספר הקלפים המודפסים. נניח כי יש מחיר קבוע F עבור כל עבודה (לשלם עבור ההתקנה וכו ') ואת מחיר V VIAIBLE אשר הוא מחיר להדפיס כרטיס אחד. המחיר הכולל P יהיה P = F + nV כאשר n הוא מספר הכרטיסים המודפסים. מתוך הצהרת הבעיה יש לנו שתי משוואות משוואה 1: 23 = F + 200V ו משוואה 2: 35 = F + 500V בואו נפתור משוואה 1 עבור FF = 23-200V ותחליף ערך זה עבור F למשוואה 2. 35 = 23-200V + 500V עכשיו לפתור את זה עבור V. 12 = 300V V = 1/25 אנחנו יכולים לשים את הערך הזה V לתוך משוואה 1 ולפתור עבור F. 23 = F + 200/25 F = 15 אז משוואת המודל שלנו הוא P = 15 + n /
שני מטרים של בד עלות 13 $, ו 5 מטרים של בד עלות $ 32.50. איזו משוואה מתייחסת עלות הבד c לאורך L שלה?
C = 6.5l עלות היא $ 6.50 לכל חצר. רק על ידי קריאת המשוואה במונחים של המשתנים, אני מפרש: 2l = 13 ו 5l = 32.5 לאחר פישוט אלה, אנו מקבלים: l = 6.5. בהקשר זה, משמעות הדבר היא כי חצר אחת של בד עולה $ 6.50. ככל שמספר חצר הבד גדל, העלויות גדלות, כך c = 6.5l.
בשבוע שעבר, ביצים עלות 1.20 $ לכל תריסר. השבוע, חלה עלייה של עלות של 1/6 מעל העלות של השבוע שעבר. מהי עלות הביצים השבוע?
$ 1.20xx1 1/6 = $ 1.20xx1.16667 = $ 1.40 אחת הדרכים שבהן אנו יכולים לעשות זאת היא לראות כי 1.20 $ הוא 100% מהמחיר בשבוע שעבר. מאז 100% = 1, אנו יכולים לומר כי: $ 1.20xx100% = $ 1.20xx1 = $ 1.20 השבוע, יש עלייה במחיר של 1/6 מעל העלות של השבוע שעבר. אחת הדרכים שבהן אנו יכולים לעשות זאת היא להכפיל את 1.20 $ עם 1 1/6 (זה 1 מ בשבוע שעבר בתוספת 1/6 נוספים לגידול של השבוע. $ 1.20xx1 1/6 = $ 1.20xx1.16667 = $ 1.40