אתה מזמין שתי מנות של פנקייק וכוס פירות. עלות כוס הפרי היא 1.50 $. אתה משאיר טיפ של 15%. החשבון הכולל שלך הוא $ 11.50. כמה עולה מנה אחת של פנקייק?

אתה מזמין שתי מנות של פנקייק וכוס פירות. עלות כוס הפרי היא 1.50 $. אתה משאיר טיפ של 15%. החשבון הכולל שלך הוא $ 11.50. כמה עולה מנה אחת של פנקייק?
Anonim

תשובה:

מנה אחת של פנקייקס עולה #$4.25#.

הסבר:

אנחנו יכולים לכתוב את הבעיה שלנו כמשוואה. שימו לב כי 1.15 הוא 115% (עלות מלאה + 15% טיפ) בצורת עשרוני.

# 1.15 (2x + 1.50) = 11.50 #

מכאן, אנו יכולים להשתמש רכוש חלוקה ולפתור עבור x:

# 2.3x + 1.725 = 11.50 #

# 2.3x = 9.775 #

# x = $ 4.25 #