אתה קונה פרחים להושיט יד בבית הספר ריקוד. ורדים עלות 30 $ עבור תריסר אבל לעלות יותר אם קנה בנפרד. עם הכסף שיש לך, אתה יכול לקנות 7 תריסר ו 4 ורדים בודדים, או 64 ורדים בודדים. כמה עולה אחד? כמה כסף יש לך?

אתה קונה פרחים להושיט יד בבית הספר ריקוד. ורדים עלות 30 $ עבור תריסר אבל לעלות יותר אם קנה בנפרד. עם הכסף שיש לך, אתה יכול לקנות 7 תריסר ו 4 ורדים בודדים, או 64 ורדים בודדים. כמה עולה אחד? כמה כסף יש לך?
Anonim

תשובה:

#1# עלו עלויות #$3.50# ויש לי #$224#.

הסבר:

תן את העלות של עלה אחד להיות # $ x #

לאחר מכן בתנאי נתון של 7 תריסר ו 4 ורדים בודדים:

# 30 * 7 + 4x = 64x #

לכן, # 60x = 210 #

#:. x = 210/60 = $ 3.50 #

יש לי #64*3.50= $224#

#1# עלו עלויות #$3.50# ויש לי #$224#. Ans