סאלי קונה 21/2 ק"ג של בננות ב 1.50 $. כמה היא משלמת על קילו בננות?

סאלי קונה 21/2 ק"ג של בננות ב 1.50 $. כמה היא משלמת על קילו בננות?
Anonim

תשובה:

#$0.60#

הסבר:

התייחסו לבעיה זו כאל יחס

# 2 1/2 lb = 5/2 lb #

תן את העלות של 1 lb להיות #איקס#

הגדר את היחס כ- # ("עלות") / ("משקל") #

לכן # ("עלות") / ("משקל") -> 1.50 / (5/2) = x / 1 #

מחלקים את החלק העליון והתחתון לפי #5/2#

# (1.50-: 5/2) / (5/2: 5/2) = x / 1 #

# x = 1.50xx2 / 5 = $ 0.60 #